Tojással játszható húsvéti party játékok

Húsvétkor összejön a család, kicsik és nagyok, örülünk egymásnak, a gyerekek keresik és megtalálják a fészkeket, jókat beszélgetünk és persze finomakat eszünk. De tudod-e hogy van sokféle tojással játszható játék is, amit kipróbálhatnátok ezzel színesítve a közös élményt? Íme 10 játékötlet az idei húsvétra.
1. Fakanalas tojásgurító verseny (kicsik is játszhatják)
A washingtoni Fehér Ház közkedvelt húsvéti játéka a tojásgurító verseny, melyet a White House előtti zöld gyepen tartanak évről évre. A tojásokat fakanállal kell a start helyről eljuttatni a cél vonalba.
2. Páros Tojásdobálás
A párok egymással szemben állnak, mindegyik egy-egy tojással a kezében. Vezényszóra egymás felé dobják a tojást úgy, hogy a másik egy lépés távolságon belül elkaphassa, ügyelve, hogy a tojások ne ütközzenek össze. Ha valaki nem tudja elkapni a tojást, veszít, a pár kiesik a játékból. Ha túl könnyű, játszhatjuk úgy, hogy minden dobás után a párok egy lépést hátralépnek. Ha túl nehéz az egyszerre 2 tojás a levegőben, játszhatjuk úgy, hogy a párok csak 1 tojást dobnak felváltva egymásnak. (régen körben állva a lányok egymásnak dobták a tojásokat, a fiúk pedig megpróbálták elkapni, ellopni azokat)
3. Tojásdobás (nagyoknak ehhez nagy kert kell)
A versenyzőknek a tojásokat egy irányba, nagyobb távolságra kell vezényszóra eldobni. Akinek a tojása legmesszebbre jut, az a győztes.
4. Kanalas tojásfutó verseny (kicsik is játszhatják)
A tojásokat evőkanálba tesszük és a versenyzők ezt egyensúlyozva futnak a startvonaltól a célig úgy, hogy a tojás végig a kanálban maradjon. Aki elsőként ér a célba az lesz a győztes.
5. Nagy tojás - kis tojás, célba gurító verseny
Rajzoljunk egy nagyobb kört, közepére tegyünk egy nagy tojást (vagy valamilyen más húsvéti tárgyat). A körön kívül körben álló versenyzők a tojásukkal egymás után gurítanak, céljuk, hogy azt minél közelebb gurítsák a céltojáshoz. Akié a legközelebb kerül, az a győztes. A játék során a céltojást kiütni, elmozdítani nem szabad.
6. Forró a tojás zenés játék (szobában, asztalnál is lehet játszani)
A gyerekek (és felnőttek) körben állnak egyvalaki aki nem játszik, a háttérben a zenét irányítja. Egyszerre indul el a zene, és körútjára a tojás. Ha megáll a zene, akkor az kiesik, akinél a tojás éppen van, ezért mindenki igyekszik megszabadulni a kezében lévő tojástól. A játék a vége felé kezd izgalmassá válni, amikor már néhányan vannak játékban.
7. Farkas és tojások
Ez a játék nagy teret igényel, viszont minden korosztály imádni fogja, mert a fogócska egy variációja. Egy játékos a farkas, ő áll a kör közepére, a többiek a tojások, mindenki egyéni, saját színt talál ki magának, amiről a farkas nem tud. (Egy szín csak egyszer szerepeljen, különben kavarodás lesz.) A farkas találomra mond egy színt, mire a színt viselő gyerek kilép a sorból, és futásnak ered a körben. A cél, hogy visszaérjen a helyére, a „fészekbe”, mielőtt a farkas elkapja. Ha a farkasnak sikerül a menekülőt megérintenie, akkor ő lesz az új farkas, azaz ő áll a kör közepére. A játék pedig folytatódik. Garantáltan mozognak a gyerekek, friss levegőn vannak, és kellően megéheznek a húsvéti sonkához.
8. Nyusziugrálós verseny
A kicsik szeretik az ugrándozós versenyeket. Jelöljétek ki a start vonalat, ahol a versenyzők guggolva várják az indulást. Találjátok ki meddig tart a verseny, (pl. 2 percig). A pálya másik végén kosárakban tojások vannak, addig kell elugrálni, egy tojást kivenni, azzal a startvonalhoz visszaugrálva egy üres kosárba tenni, majd ezt annyiszor ismételni, amennyi az időbe belefér. Az győz, akinek a legtöbb tojás lesz a startnál lévő kosarába.
9. A tojáslopó
Újabb lehetőség, hogy ezzel a szabadtéri játékkal összekovácsoljuk a gyerekekből és felnőttekből álló ünnepi seregletet! Két csapat áll fel egymással szemben, körülbelül három méteres távolságba. A két csapat közé középre egy színes műanyagtojást helyezünk. Mindkét csapat tagjai számokat választanak maguknak (létszámuknak megfelelően), de nem sorrendben! Fontos, hogy a másik csapat ne ismerje az ellenfél számozását! A bíró, aki nem játékos, csak kívülálló, kimond egy számot, mire mindkét csapatból nekiiramodik az adott számot viselő játékos, hogy megszerezze a tojást. Nem számít, ki szerzi meg, mert ha az ellenfél játékosa megérinti a tojáslopót, kezében a tojással, akkor az ő csapatuké a pont. Stratégiai játék, a gyorsaságon kívül gondolkodást és összpontosítást kíván.
10. A harang és a tyúkocska játék (kicsik játsszák)
Ez a játék villámgyorsaságot igényel, ugyanakkor nagy szórakozási lehetőséget ad minden korosztály számára. A játék lényege, hogy a gyerekek körben ülve helyezkednek el, míg egyikük a kör közepén áll. Az ülő gyerekek a " húsvéti kis harangok", a kör közepén álló résztvevő pedig a "tyúkocska". Neki körbe kell járnia az ülő gyerekeket, megérintve mindegyikük fejét, mintha "csőrével" ütögetné a "kis harangokat". Az ülőknek ilyenkor azt kell mondaniuk, hogy "ding". És amikor az álló gyerek azt kiáltja, hogy "kot-kot", hozzáérve az egyik ülő gyerek fejéhez, annak hirtelen fel kell állnia, hogy elkapja a "tyúkocskát". Valóban gyorsnak kell lennie, mert ha nem fogja el, és a "tyúkocskának" sikerül elfoglalnia a helyét, ő találja majd magát a kör közepén. Az nyer, akinek a leghamarabb sikerül ily módon ülőhelyet találnia.
Forrás: bien.hu, anyanet.hu, hogyankell.hu, csalad.hu